بلاگ

۲۷ فروردین, ۱۳۹۸

چگونه لوستری زیبا و مناسب برای خانه‌ خود انتخاب نمایید؟

چگونه لوستری زیبا و مناسب برای خانه‌ خود انتخاب نمایید؟

با توجه به عناصر موجود در محیط، از لوستر مدرن استفاده نمایید یا لوستر برنزی، لوستر کریستالی انتخاب کنید یا لوستر چوبی نکته ای است که باید در کنار سلیقه و ذوق شخصی خودتان نیز در نظر بگیرید.

روشنایی و نور خانه یکی از مهم ترین ویژگی محل زندگی و کار شما محسوب می شود. مخصوصا در ساختمان های مدرن و جدید که میزان نور وارد شده از طریق پنجره ها، به شدت کاهش پیدا کرده است. اینکه میزان روشنایی و نوع آن در محیط به گونه ای باشد که افراد از حضور در آن فضا احساس ناراحتی نداشته باشند بسیار پر اهمیت است.

در این میان لوسترها علاوه بر نور پردازی در محیط، یکی از عناصر مهمی است که در کنار دکوراسیون محیط، موجب جلوه گری و نمای بهتر فضای منزل یا محل کار خواهد بود.

بنابراین انتخاب نوع و مدل لوستر برای همگی ما پر اهمیت خواهد بود. اینکه متناسب با عناصر موجود در محیط، از لوستر مدرن استفاده نمایید یا لوستر برنزی، لوستر کریستالی انتخاب کنید یا لوستر چوبی نکته ای است که باید در کنار سلیقه و ذوق شخصی خودتان نیز در نظر بگیرید.

لوستر

در کنار انتخاب نوع لوستر برای محیط مورد نظر، فراموش نکنید که نوع نور و نورپردازی فضا شاید از خود لوستر بسیار مهم تر باشد. نور محیط نباید آنقدر کم باشد که فضا شبیه به سینما شود و یا انقدر زیاد که شبیه استادیوم ورزشی!

سعی کنید حتما از نور های تلفیقی استفاده نمایید. به این معنی که نور نه کاملا زرد باشد و نه کاملا سفید. اما اگر اجبار به استفاده از یک طیف رنگی را دارید، نور زرد به نور سفید اولویت بیشتری دارد.

در کنار همه این توضیحات اما بعد از خرید لوستر، نظافت و نگه داری از آن بسیار مهم است. این که چه وقت یک لوستر باید تمیز شود، کاملا بستگی به محیطی دارد که در آن حضور دارید. میزان گرد و خاک و حتی دوده موجود در فضا کاملا می تواند بر میزان روشنایی و جلوه لوستر شما تاثیر گذار باشد.

گرد و غبار و دوده علی الخصوص بر عمر لامپ ها بسیار اثرگذار خواهد بود و موجب کاهش عمر آن ها خواهد شد. اینکه در طول سال به نظافت لوستر ها بپردازید و آن را به روزهای پایانی سال و خانه تکانی آن موقع موکول نکنید، نکته ای است که هم به نظافت کلی محیط کمک خواهد کرد و هم دردسر کمتری برای مردان خانه به وجود می آورد!

برای نظافت لوستر ها ابتدا لازم است که ابزار لازم را با توجه به نوع لوستر فراهم کنید، تا علاوه بر نظافت، کمترین زمان را بدون روشنایی سپری نمایید.

ابتدا برق را قطع کنید. بهتر است که برق لوستر را از داخل جعبه فیوز منزل قطع کنید تا اگر احیانا ایرادی در نحوه سیم کشی برق ساختمان وجود دارد، خطری متوجه شما نباشد. لامپ ها را باز کنید و آن ها را به وسیله مخلوط آب و صابون تمیز نمایید. فراموش نکنید که روی نردبان و یا چهارپایه مکان مناسبی برای نظافت لامپ ها نیست! بهتر است با حوصله بر روی زمین این کار را انجام دهید.

ال ای دی , ,
درباره admin2
ابزارک متن
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای